Služby lázní Ostrožská Nová Ves


Sauna

Zavazadla

Kavárna

Bazén

Recepce

Parkování

Procedury

Wifi

Máte dotaz?


732 444 902

ves@e-lazne.eu

Kunovská 664, 687 22 Ostrožská Nová Ves

Sirnatá voda

Sirnatá voda jako přírodní zdroj

Lázně Ostrožská Nová Ves je proslulá svým léčebným pramenem v podobě sirnaté vody. Jejími hlavními účinky jsou léčba kúže, zvlášť lupenky a ekzému. Díky přírodní sirnaté vodě se skvěle léčí i akné, ale i pohybové a oběhové onemocnění. Její účinnost je jedinečná a je základem lázeňské léčby v Ostrožské Nové Vsi.

 

Složení pramene

Podle dnešní balneologické klasifikace je přírodní, prostá, sirná minerální voda hydrogenuhličitano-vápenatosodno-hořečnatého typu, studená, hypotonická. Sirné prameny v Ostrožské Nové se tvoří v hloubce 30 - 40 metrů pod zemským povrchem. Jsou studené a obsahují kromě minerálů jako je vápník, sodík, hořčík a dalších ve vodě rozpuštěných látek důležitých pro lidský organismus, především vysoký obsah síry - více než 5 mg/l. V sirné vodě je obsažen také sulfan, zastarale sirovodík – H2S, který způsobuje zápach po zkažených vejcích. 

 

Proč právě síra?

Sirnatá voda - Ostrožská Nová Ves Síra je obsažena v půdě, v mořské vodě, ve vzduchu. Tvoří podstatnou složku většiny organických materiálů a vyskytuje se v nejrůznějších bílkovinách přítomných prakticky ve všech živých organismech. Síra je obsažena v řadě molekul, které jsou nezbytné pro fungování lidského organismu, kde má nezastupitelný význam při růstu vlasů, nehtů a kůže, napomáhá syntéze kolagenu a tím správné tvorbě buněk a tkání důležitých pro regeneraci. Síra také chrání lidské buňky před působením těžkých kovů, pomáhá organismu vzdorovat bakteriím a negativním vlivům záření, chrání také před toxiny a znečištěním organismu.

 

Síra má tzv. keratolytický efekt. To ve zkratce znamená, že snižuje množství šupin na povrchu lidské pokožky, odstraňuje zrohovatělé odumřelé kožní buňky a má výrazně pozitivní vliv na kvalitu pojivové tkáně a chrupavek. Blokuje totiž odbourávání elastinu a kolagenu v chrupavkách. Sirovodík bohatě obsažený v sirných pramenech se vstřebává kůží do těla cestou mazových a potních žlázek a způsobuje rozšíření krevních cév kůže. Důsledkem může být zarudnutí pokožky tzv. sirný erytém.V důsledku nejen těchto biochemických pochodů má síra na kůži účinek antiseptický, protibakteriální a protizánětlivý tzv. antiflogistický. Toto se uplatňuje zejména při léčbě nemocí kůže a pohybového aparátu. K léčbě lupénky je nejvhodnějším pobytem právě léčba lupenky. Rezervovat si ji můžete zde.